Lokalizacja GPS

Zastosowanie systemu - lokalizator GPS

Obrazki psa w formie kliszy

System ARAZONE może być wykorzystany do lokalizacji zaginionych zwierząt, w transporcie, sporcie jak również do lokalizacji osób bliskich. Może być zastosowany m.in. w prywatnych pojazdach, flotach firmowych, korporacjach taksówkowych. Połączenie z Internetem za pomocą technologii GSM umożliwia obserwację aktualnej pozycji obiektu wyposażonego w urządzenie/moduł GPS na mapie w czasie rzeczywistym. Zapewnia dostęp do historii przemieszczania obiektu, historii wydarzeń. Może mieć zastosowanie w grach i sporcie: monitorowanie i koordynacja różnego rodzaju gier terenowych/miejskich.

System ARAZONE posiada kilka skórek.


Elementy systemu do lokalizacji GPS

Obiekt, który chce się obserwować należy wyposażyć w urządzenie/moduł GPS (tracker, smartfon, tablet itp.) z modemem GSM, kartą sim. Potrzebny będzie komputer lub urządzenie z dostępem do internetu i możliwością przeglądania stron www (chrome, firefox, safari).

Jak dodać nowe urządzenie GPS.

Swoje urządzenie GPS można udostępnić innym użytkownikom.


Jak działa system lokalizacji ARAZONE

Urządzenie GPS typu tracker posiada podstawową funkcjonalność polegającą na odbieraniu sygnałów z satelitów. Na tej podstawie określa z dużą dokładnością daną pozycję obiektu. Tracker jest wyposażony również w modem GSM i przy jego pomocy łączy się z internetem. Za pośrednictwem internetu pozycje geograficzne i inne uzyskane z trackera dane przesyłane są na serwer aplikacji systemu lokalizacji ARAZONE. Na serwerze dane zapisywane są do bazy danych. Jednocześnie serwer przesyła dane do przeglądarki www klienta/ klientów. Pozycję urządzenia można obserwować w przeglądarce w czasie rzeczywistym. Wszystkie alerty/ powiadomienia/ alarmy również widoczne są w przeglądarce bezpośrednio po wygenerowaniu i wysłaniu ich przez moduł GPS.

Istnieje też możliwość powiadomień za pomocą wiadomości sms (obecnie funkcja nieaktywna) - w przypadku wygenerowania przez tracker lub aplikację alertu/ powiadomienia/ alarmu wysłany będzie sms na wskazany numer telefonu. Można przeglądać historię przemieszczania się obiektu oraz daty, czas, prędkość, ilość przebytych km. Określanie lokalizacji (czyli pozycji geograficznej) to tylko podstawowa funkcjonalność urządzenia. Tracker może mieć także inne funkcjonalności, zależne od typu i modelu.

Aby pozycja trackera mogła być wysyłana do systemu lokalizacji ARAZONE trzeba go odpowiednio skonfigurować.